0542 524 86 83 - Çalışma saatleri 08.00-21.00 arasındadır.

Su ( Sıhhi ) Tesisatı

Kaynaktan alınan suyu her yere uygun temiz olarak ulaştırıp kirli suyun atılması için gereken boru hatlarına su (sıhhi) tesisat denir. Konutlarda bulunan lavabolar, banyo küvetleri, klozetler, giderler, duş tekneleri başlıca sıhhi tesisatlardır. Klozet musluklarının çalışmaması, conta sorunları, borulardaki sızıntılar, giderlerin tıkanması sık sık yaşanan sıhhi tesisat sorunlarıdır. Sıhhi tesisat kurulumu yaparken alınacak suyun sıcaklığı 7 ile 12 derece arasında olmalı, suyun berrak olması, suyun sertliği ve kokusu standart olmalı, bakterilerin olmamasına dikkat edilmelidir.

Sıhhi tesisat boruları yerleştirilirken erişilebilirlik önemlidir. Çünkü zamanla oluşabilecek arızalara karşı onarılması ve değiştirilmesi kolay olmalıdır. Sistemin görselliğine de önem verilmektedir. Kullanılan boruların donmasını önlemek amacıyla boruların izole edilmesi önemli hususlardandır.

Sistem kurulurken gösterilen özen ile tesisat ömrü uzatılabilir. Öte yandan tamirat sırasında tesisatlar da hasar oluşabilir bu nedenle oldukça dikkatli olunmalıdır.

Bize Ulaşın

Hoşköy Mahallesi Yeni Cami Sokak 1/1C

ŞARKÖY - TEKİRDAĞ

0542 524 86 83


E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun